Zajęcia gordonowskie

w Łodzi

Umuzykalniające zajęcia dla dzieci wg teorii uczenia się muzyki E.E.Gordona

rozwój zdolności muzycznych

od pierwszego miesiąca życia

komfort i bezpieczeństwo

zapisy przez cały rok

kameralne grupy

ul. Wieniawskiego 40
Łódź Górna

Grupy wiekowe

Dzieci
0-1 lat
Dzieci
1-3 lata

  Akceptuję Politykę prywatności*

  Czym są  Gordonki? 

  to najlepszy muzyczny start dla dziecka

  Filozofia uczenia się muzyki przez dziecko Edwina Eliasa Gordona to rezultat jego wieloletniej obserwacji. Zakłada ona, że dzieci uczą się muzyki naturalnie, tak samo jak języka ojczystego. Ważne jest, aby przechodziły one swobodnie przez kolejne fazy rozwoju nazwaną przez profesora: akulturacją, imitacją i absorbcją. Metoda ta zakłada, że aby rozumieć muzykę w późniejszym etapie należy zrozumieć jej kontekst. Śpiew i głos ludzki jest tu głównym i jedynym przekaźnikiem, a fenomen zajęć oparty jest na przeciwieństwach melodycznych i rytmicznych. Można ją zatem podsumować w czterech prostych słowach: melodia, rytm, cisza i ruch.

  certyfikowany instruktor gordonowski
  kameralne grupy do 5 osób
  bezpieczna forma edukacji
  rozwój od pierwszych miesięcy życia

  Korzyści z zajęć dla Twojego Malucha

  Każdy człowiek rodzi się ze zdolnościami muzycznymi. Jeżeli stworzymy dziecku sprzyjające otoczenie to jego zdolności będą się utrzymywały, a umiejętności będą rosły. Dzięki założeniom gordonowskim, w zajęciach mogą uczestniczyć już niemowlęta od pierwszych tygodni życia. Dzieci rozwijają wewnętrzny słuch poprzez tzw. audiację, praktycznie doświadczają czym jest poczucie pulsu i rytmu poprzez ruch do muzyki, uczą się i rozumieją kontekst muzyczny, który staje się dla nich muzycznym słownikiem dla późniejszej edukacji muzycznej oraz pomocą w odbiorze muzyki w ogóle.

  Dla kogo są zajęcia?

  Umuzykalniające zajęcia gordonowskie z powodzeniem są praktykowane na całym świecie dla dzieci od pierwszych dni życia, a nawet dla mam w ciąży, kiedy dziecko ok.4 miesiąca życia płodowego rozwija zmysł słuchu. Są one stuprocentowo bezpieczne, pozbawione zbędnych zewnętrznych bodźców, które mogły by być za dużym obciążeniem emocjonalnym dla malucha. W naszej szkole dla większego komfortu dzieci i rodziców podzieliliśmy grupy ze względu na wiek. W zajęciach uczestniczą dzieci i rodzice (grupy 0-1, 1-3) oraz same dzieci w grupach starszych.

  Prowadząca

   Magdalena Hołota 

  Jestem certyfikowanym nauczycielem audiacji wstępnej – tzw. gordonek. Skończyłam I i II stopień ogólnokształcącej szkoły muzycznej, mam za sobą kilkuletnią przygodę ze PWSTViT oraz doświadczenie animacji muzycznej maluchów i młodzieży. Prowadziłam wielokrotnie chóry i przygotowywałam się do studiów z kompozycji i dyrygentury. Prywatnie jestem żoną i mamą, zachwyconą montessoriańskim podejściem do dzieci oraz konceptem wychowania przez sztukę.

  zobacz certyfikat
  Certyfikat

  Zajęcia gordonowskie w Artyz Łódź

  Cennik

  W naszej szkole cena zależy od ilości zajęć, jaka przypada w danym miesiącu. Na opłatę miesięczną składają się:

  Terminy zajęć gordonowskich

  Łódź, ul. Wieniawskiego 40

   Dzieci 0-1 lat 

  zajęcia gordonowskie dla niemowląt

  wtorek 15:00

  czwartek 10:00

   Dzieci 1-3 lata 

  wtorek 16:00

  czwartek 11:00

  Wasze pytania

  Tak. Odwołanie przez nasz system online 12h przed zajęciami gwarantuje zwrot środków za dane zajęcia. Obecność odwołać można raz w miesiącu.
  Zajęcia trwają do 45 min.
  – Pierwsze 5-10 min. to oswajanie się dzieci z salą, z nauczycielem, ze sobą, rozmowy z rodzicami na temat zajęć.
  – Kolejne ok. 25-35 min. to część właściwa zajęć: melodie i rytmy, śpiew, ruch, wspólna zabawa
  – Dodatkowo, jeśli czas i kondycja dzieci pozwoli: dla chętnych, po zajęciach będzie możliwość 5-10 min. pograć na instrumentach perkusyjnych lub posłuchać instrumentów (takich jak skrzypce, pianino, gitara) w wykonaniu nauczyciela.
  – Podczas zajęć, w sytuacjach wyjątkowych i koniecznych – jest możliwość przewinięcia lub karmienia w sali obok.
  Na zajęcia nie trzeba zabierać ze sobą absolutnie nic. Wszystkie potrzebne materiały gwarantujemy w ramach zajęć. Jeśli jednak dziecko koniecznie chce mieć przy sobie pluszaka, czy inną zabawkę (jedną) – taki pluszak może być z nami na zajęciach.
  Zarówno dziecko jak i rodzic na zajęciach nie musi śpiewać. Zazwyczaj jednak wychodzi to zupełnie naturalnie. Prowadząca głównie porozumiewa się z dziećmi za pomocą śpiewu. Dołączenie się chętnych rodziców do śpiewania z nauczycielem, powtarzanie za nim, bardzo pozytywnie wpływa na efektywność tych zajęć. Bez względu na pomyłki czy „jakość śpiewu”. Jednak każdy uczestnik zajęć czerpie z nich w dowolny i swobodny dla siebie sposób.

  Zapraszamy na darmowe zajęcia próbne

  Wypełnij formularz

  Dołącz do nas o dowolnej porze i w dowolnym momencie roku. Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich chętnych, a nabór trwa przez cały rok. Wypełnij formularz, oddzwonimy najpóźniej w kolejnym dniu roboczym. Jeśli chcesz zadzwonić do wybranej placówki dane kontaktowe znajdziesz powyżej.

   Akceptuję Politykę prywatności*

   Tagi : gordonowskie zajęcia umuzykalniające Łódź zajęcia gordonowskie Łódź zajęcia umuzykalniające dla dzieci Łódź zajęcia dla niemowląt Łódź Kim był E.E.Gordon?