Edukacyjny program muzyczny

Rytmika Doremika

w Poznaniu

Artyz | Szkoła Muzyczna Rytmika Poznań

Rytmiczny program edukacyjny, który zachwyca – tak skutecznością, jak i wzbudzaniem w najmłodszych pasji do muzyki.
Doremik gwarantuje rodzicom satysfakcję, a dzieciom – naukę i rozwój poprzez pobudzanie wszystkich ich zmysłów. Nie tylko słuchu. Twoje dziecko pokocha muzykę, przy okazji rozwijając koordynację ruchową i pobudzając własną wyobraźnię, a ubocznym będzie świetna zabawa!

Zapraszamy także w czasie wakacji

Artyz | Szkoła Muzyczna Rytmika Poznań
Artyz | Szkoła Muzyczna Rytmika Poznań

Jedyna taka

Rytmika Doremika

Doremik to program edukacyjny stworzony i prowadzony wyłącznie w Artyz. Zadbaliśmy w nim o opracowanie interesujących, rozwijających i angażujących treści, odpowiadających potrzebom, oczekiwaniom i możliwościom każdej grupy wiekowej. Program ten stwarza wspaniałą bazę do tego, by późniejsza nauka gry na instrumentach czy śpiewu przynosiły znacznie lepsze efekty. Doremik to współpraca w grupie, usprawnianie koordynacji ciała, śpiew, taniec, rozwój małej motoryki, ale też po prostu zaszczepianie w najmłodszych pasji do muzyki.

Gdzie nas znajdziesz?

Zapraszamy do placówki
w Poznaniu

Piękna 51, Poznań

Ogrody, darmowy parking

Terminarz

grupy rytmiki dostępne w wakacje 2023:

PONIEDZIAŁEK

15:35 – grupa 1,5-2 lata

NOWA GRUPA

16:30 – grupa 2-3 lata

17:20 – grupa 3-4 lata

WTOREK

15:35 – grupa 1,5-2 lata

NOWA GRUPA

16:30 – grupa 2-3 lata

17:20 – grupa 3-4 lata

NOWA GRUPA

CZWARTEK

15:35 – grupa 1,5-2 lata

NOWA GRUPA

16:30 – grupa 2-3 lata

17:20 – grupa 3-4 lata

NOWA GRUPA

SOBOTA

9:30 – grupa 1,5-2 lata

START 09.2023

10:20 – grupa 2-3 lata

START 09.2023

11:15 – grupa 3-4 lata

START 09.2023
Zajęcia 45 minutowe
OPŁATA STAŁA
60 złmiesięcznie
PLUS
opłata za każdą lekcję: 15 zł
Lekcja testowa: gratis

Przykład opłaty miesięcznej:
60 zł opłata stała + 4 lekcje w miesiącu = 120 zł 

Grupy Wiekowe

WESOŁE WIOLINKI 1,5-2 lata
W tej grupie wiekowej na zajęciach dziecku towarzyszy rodzic, dla większego komfortu i lepszego samopoczucia. W tym przypadku można liczyć na wiele zabaw ruchowo-muzycznych, ale też mnóstwo prostych acz skutecznych ćwiczeń. Zajęcia zachęcają do tańca, słuchania i reagowania na muzykę. Sprawiają, że dziecko odnajduje swoje miejsce w grupie i zaczyna wchodzić w relacje z pozostałymi jej członkami. To wspaniały czas razem
SKOCZNE NUTKI 2-3 lata
Nieco starsze dzieci uczą się u nas wciąż w towarzystwie rodzica. W ich przypadku jednak zajęcia rozwijają przede wszystkim koordynację ruchową, klasyfikowanie dźwięków (np. wysokie / niskie), ale też umiejętność współpracy w grupie. Zajęcia te to też nauka gry na instrumentach w absolutnie podstawowym zakresie, stymulacja ucha poprzez łączenie dźwięków z obrazem i wciąż świetna zabawa. To kreatywny czas rodzica z dzieckiem

Grupy Wiekowe

Artyz | Szkoła Muzyczna Rytmika Poznań
RADOSNE DŹWIĘKI 3-4 lata
W tej grupie wiekowej zaleca się samodzielny udział w zajęciach – i w większości przypadków takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej. Tutaj dzieci kształtują własne poczucie rytmu, ale też uczą się reagować na sygnały i zmiany w muzyce. W pełni samodzielnie. Uczą się podstawowych zasad i reguł muzycznych, które sami uważnie wyselekcjonowaliśmy, a które są tymi najistotniejszymi i najbardziej zrozumiałymi dla najmłodszych.
MOCNE AKCENTY 4-5 lat
W najstarszej z naszych grup, dzieci samodzielnie uczęszczają na zajęcia. Pogłębiają wcześniej już pozyskaną wiedzę, a standardowym zagadnieniom rytmicznym zaczynają towarzyszyć ćwiczenia dykcyjne. Do podstawowych zagadnień tematycznych wprowadzamy zapis nutowy. W tej grupie ćwiczymy również pamięć poprzez naukę tekstów piosenek. Wspólnie zgłębiamy najbardziej interesujące w muzyce rzeczy, niezmiennie bawiąc i wzbudzając ciekawość.
Piosenki i zabawy
Specjalnie dla naszego programu, opracowaliśmy autorskie piosenki i zabawy muzyczne. Wprowadzimy je na naszych zajęciach.
Kameralne grupy
Dbamy o komfort nauki naszych najmłodszych uczniów, zajęcia prowadząc w niewielkich, maksymalnie pięcio (z rodzicami) lub sześcioosobowych (bez rodziców) grupach.
Ciekawy program
Doremik to program idealnie skrojony pod potrzeby, możliwości i ambicje każdej grupy wiekowej. Angażuje w naukę, dbając o płynącą z niej przyjemność.
Materiały dodatkowe
Jeśli Twoje dziecko zachoruje i przegapi zajęcia, nic go nie ominie. Dostarczymy Ci bowiem materiały, które pozwolą mu na samodzielną naukę z domu.
Nasz styl muzyczny
Dbamy o zróżnicowanie pod względem prezentowanych stylów muzycznych. Dzięki temu dziecko samo rozwinie własny gust i estetykę muzyczną.
Wykfalifikowani nauczyciele
Zatrudniamy wyłącznie zawodowych muzyków. Dzieci uczą się przez to nie tylko muzyki – nasz program to po części także lekcje śpiewu i nauka gry na instrumentach.

Najczęściej zadawane pytania:

Nasza szkoła muzyczna przez długi czas opracowywała program, który byłby tak atrakcyjny dla najmłodszych, jak i adekwatny do ich możliwości i po prostu efektywny. W wyniku tych prac dokładnie oszacowaliśmy preferowany wiek dziecka, w którym byłoby ono w stanie uczestniczyć w realizacji każdego z ćwiczeń. Dlatego też najlepiej byłoby, gdyby miało ukończone 18 miesięcy i posiadało opanowaną umiejętność chodzenia. Pamiętaj, że 6 miesięcy stwarza na tym etapie rozwoju kolosalną różnicę. Zawsze jednak zapraszamy do podjęcia decyzji o nauce z nauczycielem prowadzącym, już po zajęciach próbnych.
W naszej szkole na zajęciach może być obecny wyłącznie jeden rodzic z dzieckiem. Prosimy o przestrzeganie tej reguły – nie tylko ze względu na nasze zasady. Mniej rodziców to bowiem większy komfort dla uczniów i odpowiednia przestrzeń do aktywnej nauki.
Staramy się, by dzieci realizowały nasz program wyłącznie na zajęciach w naszej szkole. Zdarza się jednak, że prosimy je o przypomnienie sobie słów piosenki w domu – jest to jednak rzadka sytuacja, zdarzająca się przede wszystkim w przypadku specjalnych okoliczności.
Rytmika Doremika to program opracowany z myślą o 45-minutowych zajęciach. W większości przypadków trwają one zatem dokładnie tyle – od momentu wejścia na salę, aż po piosenkę końcową. Różnią się jedynie proporcje ćwiczeń i zabawy. Zawsze są one dopasowane do konkretnej grupy wiekowej.
Bardzo dbamy o to, by wszyscy nasi uczniowie przestrzegali tych samych, wspólnie ustalonych zasad. W starszych grupach jedna z nich brzmi “na zajęciach bawię się bez rodziców”. Dlatego też prosimy o przygotowanie siebie i własnego dziecka na to, że w klasie będzie przebywało samo.
Dbamy o komfort wszystkich uczestników naszych lekcji. Dlatego też ograniczamy robienie zdjęć na zajęciach. Te możesz wykonać pod koniec każdego z semestrów, za ogólną zgodą wszystkich rodziców grupy. 
Nasza szkoła nie praktykuje odrabiania lekcji. Raz w ciągu miesiąca pozwalamy jednak na odwołanie zajęć. W jego przypadku zwracamy kwotę 15 złotych za lekcję. Dziecko nie straci wiedzy przekazywanej w czasie zajęć, w których nie uczestniczyło. Zapewnimy mu bowiem materiały, dzięki którym pobawi się w domu, z rodzicami lub rodzeństwem.

Darmowa lekcja testowa

Wypełnij formularz,
oddzwonimy!

Zapraszamy na darmowe zajęcia próbne!
Wypełnij formularz po prawej stronie, podając nam jak najwięcej informacji – oddzwonimy by potwierdzić rezerwację miejsca. Jeśli jednak preferujesz samodzielny kontakt, odpowiednie dane do naszej poznańskiej placówki znajdziesz w zakładce “Kontakt”. Jesteśmy przekonani, że uda nam się dogadać i stworzyć dla Twojego dziecka idealne warunki do zgłębiania nowej lub już obecnej pasji muzycznej. 

    szukasz lekcji dla siebie? pozostaw pole puste

    możesz wybrać kilka

    możesz wybrać kilka

    Akceptuję Politykę prywatności*