Edukacyjny program muzyczny

Rytmika Doremika

w Łodzi

Nasza szkoła jest miejscem, w którym można wziąć udział w świetnie przygotowanym rytmicznym programie edukacyjnym, zaprojektowanym z myślą o dzieciach w wieku przekraczającym 1,5 roku życia.
Doremik uczy bawiąc i dbając o pobudzanie wszystkich zmysłów u dzieci. Nie tylko kształtujemy więc słuch, ale też bazujemy na ruchu, dotyku, mowie oraz oczywiście wzroku. Pobudzamy wyobraźnię i uczymy w sposób angażujący naszych najmłodszych odbiorców. Dzięki temu gwarantujemy, że pokochają oni muzykę i zapragną stale odkrywać jej świat.

kameralne grupy

rozwój słuchu

nauka i zabawa

Jedyna taka

Rytmika Doremika

Doremik to program edukacyjny, za którego powstanie jesteśmy w pełni odpowiedzialni. Przygotowaliśmy go z myślą o dzieciach już od 1,5 roku życia, dostosowując go idealnie do ich umiejętności, możliwości oraz przede wszystkim aspiracji. Staraliśmy się opracować angażujące i interesujące treści, które miałyby potencjał rozwojowy, a przy okazji były idealnie skrojone dla każdej grupy wiekowej. Udało nam się stworzyć rozwiązanie wszechstronne, podchodzące do dziecka mocno holistcznie. Dzięki niemu nauczy się ono współpracy w grupie, śpiewu, ale i tańca. Nasz program to również nauka gry na instrumentach. Za jego pośrednictwem wprowadzimy też podstawowe pojęcia z nomenklatury muzycznej, jak również rozwiniemy jego małą motorykę. We wszystkim towarzyszyć nam będzie Doremik – stanie się narratorem wprowadzającym dziecko do każdego z ćwiczeń.

Grupy Wiekowe

WESOŁE WIOLINKI 1,5-2 lata
W tej grupie wiekowej dziecko uczy się w towarzystwie rodzica. Zajęcia kładą nacisk na odkrywanie tajnik rytmiki poprzez zabawę – taniec, zadania słuchowe (interpretację ruchową muzyki), ale też reagowanie na słyszaną melodię. Dzięki nim dziecko skłania się ku nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, powoli odnajdując swoje miejsce w grupie.
SKOCZNE NUTKI 2-3 lata
Dla tej grupy wiekowej również zalecana jest obecność rodzica. Dziecko jeszcze bardziej zżywa się w niej z grupą, ucząc się współpracy, ale też indywidualnej koordynacji ruchowej, klasyfikowania dźwięków (np. na ciche / głośne). Na zajęciach wprowadzane są też instrumenty muzyczne, a uczniowie po raz pierwszy mogą z nimi obcować, wykonując proste zadania obracające się wokół nich.

Grupy Wiekowe

RADOSNE DŹWIĘKI 3-4 lata
To w tej grupie zalecamy rozstanie się z rodzicem na czas zajęć. Dzieci zaczynają tu uczyć się zasad i reguł panujących w naszej szkole muzycznej. Kształtujemy w nich poczucie rytmu i staramy się wypracować pewną samodzielność w reagowaniu na sygnały i zmiany w muzyce. Nie przestajemy też pracować nad ich umiejętnością pracy w grupie.
MOCNE AKCENTY 4-5 lat
To najstarsza grupa wiekowa, z jaką współpracujemy na naszych zajęciach z rytmiki. W niej staramy się zachęcić dzieci do pełnej samodzielności. Poza wykonywaniem doskonale im znanych ćwiczeń i poruszaniem standardowych zagadnień rytmicznych, wprowadzamy pracę nad dykcją, ale też uczymy tajnik zapisu nutowego. Wspólnie uczymy się tekstów piosenek, w ten właśnie sposób ćwicząc pamięć. Umuzykalniamy, nie tracąc przy tym zabawy i zaangażowania.

Gdzie nas znajdziesz?

Zapraszamy do placówki
w Łodzi

Zajęcia 45 minutowe
OPŁATA STAŁA
60 złmiesięcznie
PLUS
opłata za każdą lekcję: 15 zł
Lekcja testowa: gratis

Przykład opłaty miesięcznej:
60 zł opłata stała + 4 lekcje w miesiącu = 120 zł 
Zajęcia 45 minutowe
OPŁATA STAŁA
60 złmiesięcznie
PLUS
opłata za każdą lekcję: 15 zł
Lekcja testowa: gratis

Przykład opłaty miesięcznej:
60 zł opłata stała + 4 lekcje w miesiącu = 120 zł 
Piosenki i zabawy
Nie bazujemy na gotowych rozwiązaniach, zamiast tego opierając nasz program o autorskie piosenki i zabawy muzyczne powstałe z myślą o naszych podopiecznych.
Kameralne grupy
Komfort naszych uczniów to nasz priorytet. W naszych zajęciach bierze udział maksymalnie pięcioro (z rodzicami) lub sześcioro (dzieci).
Ciekawy program
Prezentowane przez nas treści są idealnie dostosowane do grupy wiekowej, w ramach której pracujemy. Odpowiadają preferencjom i możliwościom dzieci wchodzących w jej skład.
Materiały dodatkowe
Brak możliwości uczestniczenia w konkretnych zajęciach nie wyklucza dziecka z nauki. Dzięki dostarczanym przez nas materiałom, może ono uczyć się i bawić w domu.
Nasz styl muzyczny
Nie zamykamy się w ramach jednego stylu, starając się przedstawić naszym uczniom różnorodny wybór. Ma to wpływ na ich późniejszą estetykę muzyczną i otwartość na inne gatunki muzyczne.
Wykfalifikowani nauczyciele
Nasza kadra nauczycielska to fachowcy znający się na rzeczy i potrafiący grać na instrumentach. Dzieci mogą dzięki nim rzeczywiście z nimi obcować – nie bazują wyłącznie na teorii.

Najczęściej zadawane pytania:

Warto spróbować wziąć udział. Jednak należy jednak pamiętać, że nasze zalecenie dotyczące wieku nie wzięło się znikąd. Dziecko powinno mieć bowiem opanowaną umiejętność chodzenia, niesamowicie istotną przy realizacji ćwiczeń. Na tym etapie rozwoju dziecka nawet kilka miesięcy ma olbrzymie znaczenie. Właśnie dlatego zalecamy podejmowanie decyzji w asyście nauczyciela prowadzącego, już po przejściu przez zajęcia próbne.
Zgodnie z naszymi zasadami, tylko jeden z rodziców może przebywać na zajęciach ze swoim dzieckiem. Jest to dla nas istotne, gdyż pozwala nam na utrzymanie odpowiedniej ilości osób w sali. Ta zasada sprawia, że każdy z naszych uczniów ma odpowiednią przestrzeń do tego, by realizować stawiane przed nim zadania i robić to w komfortowych dla siebie warunkach.
Bardzo rzadko prosimy dzieci o to, by wykonały coś w domu. Jeśli to robimy to tylko w uzasadnionych sytuacjach i wyłącznie w starszych grupach. Są to jednak na tyle sporadyczne sytuacje, że muszą one mieć swoje solidne uzasadnienie (na przykład przygotowania do pokazu dla rodziców).
Każda z naszych lekcji rytmiki została rozplanowana w taki sposób, by trwać 45 minut – od momentu wejścia na salę, aż do piosenki końcowej. Warto mieć przy tym na uwadze to, że czas trwania ćwiczeń i zabawy jest zależny od grupy wiekowej. Proporcje rozkładają się w nich dość różnie.
W starszych grupach wspólnie z dziećmi ustalamy zasady, których później wszyscy bardzo się pilnujemy. Jedna z tych zasad mówi o zabawie bez rodziców. Właśnie dlatego prosimy o to, by przygotować pociechę na samodzielny udział w zajęciach tak wcześnie, jak to tylko możliwe.
W czasie zajęć prosimy o zachowanie powściągliwości w robieniu zdjęć i nagrywaniu filmików. Odpowiednim czasem właśnie na to będzie sama końcówka każdego z semestrów. Wtedy też rodzice wszystkich grup godzą się na taką możliwość.
Co do zasady, w naszej szkole na zajęciach rytmiki nie ma możliwości na odrabianie lekcji. Wychodzimy jednak z inicjatywą do rodziców naszych uczniów, pozwalając odwołać zajęcia raz w miesiącu – w takiej sytuacji zwracamy opłatę za pominiętą lekcję. Każdy uczeń ma dostęp do najważniejszych materiałów z zajęć, na których go nie było. To sprawia, że może pobawić się z rodzicami czy rodzeństwem w domu, bazując na tych samych schematach, którymi rządzą się nasze lekcje.

Jak zacząć? To proste!

Zapraszamy na
lekcję testową

Dołącz do nas o dowolnej porze i w dowolnym momencie roku. Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich chętnych, a nabór trwa przez cały rok! Sprawdź jakie to proste i zapisz się w 3 krokach! 

krok 1
Kliknij przycisk u0022Lekcja testowau0022
Wybierz najbliższą placówkę, następnie przy użyciu filtrów możesz wybrać przedmiot zajęć, dzień tygodnia i/lub stopień zaawansowania.
krok 2
Wybierz nauczyciela
Zwróć uwagę na kwalifikacje i cenę, jaką oferuje. Następnie wybierz z listy termin lekcji testowej, oferowany przez nauczyciela.
krok 3
Opłać rezerwację terminu
Kaucja za rezerwację terminu wynosi 20 zł i jest zwracana jeśli zdecydujesz się na zajęcia. Po zaksięgowaniu wpłaty zostaniesz poinformowany mailowo o skutecznej rezerwacji terminu. Nauczyciel będzie na Ciebie czekał w szkole. Do zobaczenia!

Darmowa lekcja testowa

Wypełnij formularz,
oddzwonimy!

Aby zgłosić się na lekcję testową wypełnij formularz po prawej stronie. Koniecznie podaj nam jak najwięcej informacji – dzięki temu będziemy w stanie odpowiednio przygotować się do rozmowy. Sami oddzwonimy, najpóźniej w kolejnym dniu roboczym. A może sam chcesz zadzwonić? Przejdź do sekcji kontakt, a tam odnajdź naszą łódzką placówkę. Jesteśmy pewni, że przekonamy Cię do naszej oferty.

    szukasz lekcji dla siebie? pozostaw pole puste

    możesz wybrać kilka

    możesz wybrać kilka

    Akceptuję Politykę prywatności*