Edukacyjny program muzyczny

Rytmika Doremika

w Warszawie

Artyz | Szkoła Muzyczna


Opracowany przez nas samych program edukacyjny powstał z myślą o dzieciach od 1,5 roku życia i starszych przedszkolaków.
Doremik w formie zabawy świetnie radzi sobie z uczeniem i rozwojem, pobudzając prawie wszystkie zmysły dziecka (w tym oczywiście głównie słuch). Dba o odpowiednią koordynację ruchową. Nie jest mu też opcja nauka gry na instrumentach perkusyjnych czy dbanie o pobudzenie wyobraźni. Co jednak najważniejsze, wzbudza w dziecku pasję do muzyki. To zaś nieoceniony element w jego dalszym rozwoju.

kameralne grupy

rozwój słuchu

nauka i zabawa

Artyz | Szkoła Muzyczna
Artyz | Szkoła Muzyczna

Jedyna taka

Rytmika Doremika

Doremik to muzyczny program edukacyjny, który opracowaliśmy od podstaw z myślą o dzieciach od 1,5 roku życia. Jego głównym założeniem jest przekazywanie interesujących, rozwijających i wartościowych treści dopasowanych do każdej grupy wiekowej w sposób atrakcyjny dla najmłodszego. Program działa kompleksowo, skupiając się nie tylko na samej w sobie rytmice, ale i między innymi na nauce współpracy w grupie, śpiewie, grze na instrumentach i rozwojowi tak zwanej małej motoryki. Doremik to nie tylko nazwa programu, ale i stworzonej przez nas postać, która towarzyszy nauczycielowi w czasie zajęć, która jest narratorem w wybranych ćwiczeniach.

Grupy Wiekowe

WESOŁE WIOLINKI 1,5-2 lata
W najniższej grupie wiekowej dzieci biorą udział w zajęciach w towarzystwie rodzica. Duży nacisk jest tutaj kładziony na interpretację ruchową muzyki i zabawy ruchowo-muzyczne. Dziecko odnajduje tu swoje miejsce w grupie, nawiązując w niej pierwsze relacje i bawiąc się przez taniec i proste zadania słuchowe.
SKOCZNE NUTKI 2-3 lata
W tej grupie wiekowej dziecku wciąż towarzyszy rodzic. Sam uczeń jeszcze bardziej rozwija umiejętność współpracy w grupie, ale też uczy się nieznanych sobie do tej pory rzeczy. Wchodzi tutaj w grę nauka gry na instrumentach (oczywiście uproszczona), łączenie dźwięków z obrazem, ale też klasyfikowanie dźwięków (ciche / głośne i inne).

Grupy Wiekowe

Artyz | Szkoła Muzyczna
RADOSNE DŹWIĘKI 3-4 lata
Ta grupa wiekowa to pierwszy moment, w którym rodzicom polecamy pozostawienie dziecka samego na zajęciach. Nauczymy go na nich zasad i reguł, które panują w naszej szkole. Co jednak najważniejsze, to tutaj kształtujemy poczucie rytmu i umiejętność reagowania na sygnały i zmiany w muzyce uczymy prostych choreografii tanecznych interpretując piosenki. Dalej też pracujemy nad współpracą w grupie.
MOCNE AKCENTY 4-5 lat
W najstarszej grupie wiekowej dzieci są samodzielne w uczestniczeniu w naszych zajęciach. Wciąż rozwijane jest poczucie rytmu, tym razem również z ćwiczeniami dykcyjnymi. Nauka śpiewu to “efekt uboczny” niektórych z tych ćwiczeń. Dziecko uczy się tu podstawowych zagadnień muzycznych, ale też zapisu nutowego. Wszystko w przyjaznej mu atmosferze.

Gdzie nas znajdziesz?

Zapraszamy do placówki
w Warszawie

Zajęcia 45 minutowe
OPŁATA STAŁA
60 złmiesięcznie
PLUS
opłata za każdą lekcję: 15 zł
Lekcja testowa: gratis

Przykład opłaty miesięcznej:
60 zł opłata stała + 4 lekcje w miesiącu = 120 zł 
Zajęcia 45 minutowe
OPŁATA STAŁA
60 złmiesięcznie
PLUS
opłata za każdą lekcję: 15 zł
Lekcja testowa: gratis

Przykład opłaty miesięcznej:
60 zł opłata stała + 4 lekcje w miesiącu = 120 zł 
Piosenki i zabawy
Sami opracowaliśmy własne piosenki i zabawy muzyczne – to na nich bazuje nasz program edukacyjny.
Kameralne grupy
Dzieci czują się u nas swobodnie dzięki niewielkim grupom. To maksymalnie pięcioro (z rodzicami) lub sześcioro (bez nich) uczniów na jednych zajęciach.
Ciekawy program
Nasz program angażuje dziecko w proces uczenia się i w sposób atrakcyjny przekazuje treści dostosowane do grupy wiekowej, w jakiej się ono znajduje.
Materiały dodatkowe
Dziecko, które było nieobecne na zajęciach otrzyma pakiet materiałów dodatkowych. Dzięki nim samodzielnie przyswoi sobie wiedzę w domu. W ciekawy sposób, oczywiście.
Nasz styl muzyczny
Staramy się prezentować dziecku, różnorodne i bogate spektrum stylów muzycznych. Po to, aby w przyszłości samo mogło ukształtować swoją estetykę muzyczną.
Wykfalifikowani nauczyciele
Zatrudniamy wyłącznie zawodowych muzyków. Dzięki nim w program wpleciona jest nauka gry na instrumentach, a dzieci obcują nie tylko z teorią, ale i praktyką.

Najczęściej zadawane pytania:

Nasz program edukacyjny opracowaliśmy z myślą o dzieciach powyżej osiemnastego miesiąca życia. Doskonale przemyśleliśmy to wymagane minimum – tylko przy nim jesteśmy w stanie zapewnić możliwość realizacji każdego z zaprojektowanych przez nas ćwiczeń. Mimo wszystko jednak, jesteśmy gotowi na pewnego rodzaju ustępstwa – jeśli oczywiście dziecko opanowało już umiejętność chodzenia. Dlatego też zalecamy, aby przyprowadzić je na zajęcia próbne i podjąć decyzję wspólnie z nauczycielem prowadzącym.
Zezwalamy na uczestnictwo jednego rodzica na zajęciach w dwóch najniższych grupach wiekowych. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej reguły, istotnej z punktu widzenia komfortu dzieci. Mniej rodziców to również większa przestrzeń w sali. Dzięki niej dzieci poczują się swobodniej w czasie wykonywania ćwiczeń.
Nasza szkoła nie ma w zwyczaju zadawać uczniom prac domowych. W starszych grupach zdarza się, że prosimy dzieci o przypomnienie sobie słów piosenki w domu. Jest to jednak działanie podejmowane sporadycznie – przede wszystkim przy przygotowywaniu pokazów dla rodziców.
Nasz program został opracowany w taki sposób, by jedne zajęcia zamykały się w ramach 45 minut od momentu wejścia na salę, na piosence końcowej kończąc. Oczywiście czas ten przeznaczamy na ćwiczenia i zabawę, w proporcjach dostosowanych do konkretnej grupy wiekowej.
W starszych grupach wiekowych wspólnie ustalamy zasadę mówiącą, że na zajęciach bawimy się bez udziału rodziców. Staramy się, żeby każdy był wobec niej równy i jej przestrzegał. Dlatego prosimy o przygotowanie siebie (i dziecka) na to, że uczeń wejdzie do klasy sam.
Staramy się, aby każdy czuł się na naszych zajęciach pewnie i komfortowo. Dlatego też wolimy, aby w ich trakcie ograniczyć robienie zdjęć. Odpowiednim czasem na to jest końcówka semestrów. Wtedy też, za zgodą wszystkich rodziców grupy, można się na to zdecydować.
Każdego miesiąca dajemy możliwość jednokrotnego odwołania zajęć. Wtedy też zwracamy opłatę za odwołaną lekcję. Udostępniamy również odpowiednie materiały dydaktyczne, które pozwolą zrealizować materiał z lekcji samodzielnie, z rodzicami lub rodzeństwem, we własnym domu.

Jak zacząć? To proste!

Zapraszamy na
lekcję testową

Dołącz do nas o dowolnej porze i w dowolnym momencie roku. Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich chętnych, a nabór trwa przez cały rok! Sprawdź jakie to proste i zapisz się w 3 krokach! 

krok 1
Kliknij przycisk u0022Lekcja testowau0022
Wybierz najbliższą placówkę, następnie przy użyciu filtrów możesz wybrać przedmiot zajęć, dzień tygodnia i/lub stopień zaawansowania.
krok 2
Wybierz nauczyciela
Zwróć uwagę na kwalifikacje i cenę, jaką oferuje. Następnie wybierz z listy termin lekcji testowej, oferowany przez nauczyciela.
krok 3
Opłać rezerwację terminu
Kaucja za rezerwację terminu wynosi 20 zł i jest zwracana jeśli zdecydujesz się na zajęcia. Po zaksięgowaniu wpłaty zostaniesz poinformowany mailowo o skutecznej rezerwacji terminu. Nauczyciel będzie na Ciebie czekał w szkole. Do zobaczenia!

Darmowa lekcja testowa

Wypełnij formularz,
oddzwonimy!

Zapraszamy na darmowe zajęcia testowe!
Wystarczy, że wypełnisz formularz – sami do Ciebie oddzwonimy. Jeśli wolisz jednak samodzielnie zadzwonić do nas w dogodnej dla Ciebie chwili, możesz to zrobić. W zakładce kontakt znajdziesz odpowiednie informacje, które temu posłużą. Jesteśmy pewni, że wspólnie rozpoczniemy proces kształcenia Twojego dziecka – już od 1,5 roku jego życia.

    szukasz lekcji dla siebie? pozostaw pole puste

    możesz wybrać kilka

    możesz wybrać kilka