Szkoła Muzyczna Artyz

Jak uczymy dzieci

w Szkole Artyz?

Artyz | Szkoła Muzyczna

Nauczając dajemy rzetelny fundament, rozwijamy zainteresowania i obieramy z uczniem wspólny cel. W naszej szkole nie ma pośpiechu. Dzieci uczymy z myślą ich rozwoju i poszerzaniu wiedzy. Staramy się, aby poruszany repertuar był ciekawy i zgodny z ich zainteresowaniami

motywujemy i wspieramy

pomagamy przełamywać bariery

rozbudzamy wyobraźnię

uczymy systematyczności

rozwijamy muzykalność

dajemy czas na opanowanie materiału

Artyz | Szkoła Muzyczna
Wzajemnie się szanujemy
Każdego ucznia traktujemy z szacunkiem i zrozumieniem, respektując jego potrzeby.
Pobudzamy zmysły
Rozbudzamy wyobraźnię dźwiękową i inspirujemy do rozwoju.
Rozwijamy osobowość
Wspieramy i podsycamy zapał do gry. Rozwijamy pasję i budujemy pewność siebie.

Szkoła Muzyczna Artyz

Program edukacyjny

Opracowaliśmy autorskie szkielety nauczania, które są wynikiem naszych wieloletnich obserwacji uczniów. Nie są typowymi narzucającymi programami, ale dbają jedynie o zapewnienie minimum niezbędnej wiedzy, którą powinien posiadać początkujący instrumentalista lub wokalista. Nadają kierunek nauki, dają fundament techniczny i teoretyczny jednocześnie umożliwiając realizację interesujących utworów i zagadnień przez każdego ucznia.
Opracowaliśmy programy nauczania dla każdego przedmiotu i każdej grupy wiekowej. W zależności od wybranego instrumentu mamy dedykowane szkielety edukacyjne dla przedziału wiekowego od 7 do 15 lat.

Zależy nam, żeby uczeń rozumiał wprowadzane zagadnienia i kształtował w sobie umiejętność samodzielnej pracy. W procesie nauki angażujemy słuch, dotyk, wzrok, świetnie się przy tym bawiąc.
Unikamy bezmyślnego, automatycznego i mechanicznego grania na zasadzie wielokrotnego bezcelowego powtarzania.

Najczęściej zadawane pytania

Zgodnie z naszą ideą motywujemy dzieci poprzez docenienie starań, wkładany wysiłek i zaangażowanie. Ale jednocześnie respektujemy prośby i oczekiwania rodziców jeżeli zależy im na innym rodzaju motywacji lub ocenianiu
Nie, w naszej placówce nie mamy egzaminów promujących do kolejnej klasy. Jest możliwość zdawania certyfikatów muzycznych ABRSM dla chętnych uczniów
W zakres pojęć wchodzą zagadnienia z teorii muzyki z zapisem nutowym, wiedza o prawidłowej postawie, wydobyciu dźwięku, itp. Wszystko zależy od poziomu na którym jest uczeń. Progam zawiera absolutne minimum, aby dziecko mogło w przyszłości samodzielnie rozczytywać utwory muzyczne i zapewnia realizację uporzątkowanego i przemyślanego działania
Najważniejszym wyznacznikiem jest chęć i zainteresowanie dziecka. Są łatwiejsze i trudniejsze instrumenty, ale przy zaangażowaniu ucznia nie jest to aż tak istatne. Jedynym wyznacznikiem jest wiek i predyspozycje fizyczne do gry na danym instrumencie. Np. flet polecamy, kiedy dziecko ma już stałe zęby
Zwykle lekcja trwa 45 minut, ale zdarza się, że dzieci 7-8 letnie mają 30-to minutowe lekcje
Artyz | Szkoła Muzycznafortepian
W nauczaniu gry na pianinie dajemy rzetelny fundament, rozwijamy zainteresowania i obieramy z uczniem wspólny cel. W naszej szkole nie ma pośpiechu. Dzieci uczymy z myślą ich rozwoju i poszerzaniu wiedzy. Staramy się, aby poruszany repertuar był ciekawy i zgodny z ich zainteresowaniami. W zależności od placówki uczniowie mają możliwość gry na fortepianach, pianinach akustycznych lub cyfrowych. Szkołą oferuje wynajem i sprzedaż pianin cyfrowych.
Artyz | Szkoła Muzycznaskrzypce
W początkowym etapie nauki gry na skrzypcach staramy się jeszcze mocniej zaciekawić ucznia grą na skrzypcach. Rozwijamy w nim świadomość i samokontrolę dotyczącą prawidłowej postawy, chwytu smyczka i wydobycia dźwięku. Rozbudzamy jego wyobraźnię dźwiękową i inspirujemy do rozwoju. Oferujemy wynajem skrzypiec w różnych rozmiarach.
Artyz | Szkoła MuzycznaGitara
Pomagamy budować dobry warsztat gitarowy bez pośpiechu i presji czasu ponieważ wiemy, że każde dziecko ma inne możliwości, żeby móc dobrze opanować omawiany materiał. Dlatego staramy się indywidualnie  dobrać metody i wspólnymi siłami osiągamy zamierzony efekt. Naszym uczniom wynajmujemy gitary na start nauki.
Artyz | Szkoła Muzycznaśpiew
Staramy się rozwijać pasję i chęć do śpiewania, budujemy w dzieciach pewność siebie. Uczymy autoprezentacji i pracy z mikrofonem. Dostosowujemy repertuar do wieku dziecka, dzięki czemu młody wokalista może świadomie interpretować wykonywane piosenki. Pomagamy ukształtować jego estetykę dźwiękową i rozwinąć gust muzyczny. 
Artyz | Szkoła MuzycznaSaksofon
Lekcje gry na saksofonie polecamy dla dzieci od 10 roku życia. Dziecim proponujemy naukę, która łączy praktykę z teorią muzyki. Skupiamy się na rozwijaniu estetyki dźwięku, prawidłowym zadęciu, nauce zapisu nutowego. Ciekawy, przejrzysty i dobrze napisany program edukacyjny sprawia, że dzieci chętnie uczęszczają do nas na zajęcia i samodzielnie ćwiczą w domu. Możliwość rozbudowania repertuaru o interesujące pozycje i style muzyczne to dodatkowy atut.
Artyz | Szkoła Muzycznaperkusja
Nauka gry na perkusji często mylona jest z bezcelowym i głośnym uderzaniem w bębny. U nas dzieci rzeczywiście uczymy świadomej gry na tym instrumencie. Dlatego warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest dojrzałość psychofizyczna uczniów. Realizujemy nasze autorskie szkielety edukacyjne opierając się na propozycjach stylu muzycznego, który lubi uczeń.

Możliwości, które daje mi panel klienta

Dostęp do wszystkich materiałów mają aktywni klienci naszej szkoły. Każdy uczeń ma indywidualne konto i osobną bazę wiedzy.
Zaczynając naukę w naszej szkole stopniowo uwalniają się materiały wspierające naukę ucznia. Im dłużej jesteś z nami tym więcej masz materiałów. W miesiącu oprócz bierzących notatek i filmików z lekcji dodatkowo uwalniają się materiały z zakresu teorii muzyki.
Nie, wystarczy jeden login. Masz wówczas dwa osobne konta dla dzieci pod jednym loginem. Jeżeli dzieci uczą się innych przedmiotów kontent znacząco się różni.
Oczywiśćie, naszym założeniem jest wsparcie rodzica w procesie edukacji muzycznej dzieci. Dlatego każdy z filmów nagrywany jest z myślą zarówno o uczniu jak i o rodzicu.
Dla wszystkich instrumentów realizujemy teorię muzyki, ponadto udostępniamy akompaniamenty, przykłady poprawnej realizacji tekstu muzycznego omawianych utworów, podkłady dla wokalistów i linię melodyczną piosenek.

Tego nie znajdziesz u innych

Wsparcie
dydaktyczne 24h/d

Baza wiedzy w panelu klienta umożliwia pomoc w domowych ćwiczeniach. Dzięki filmikom w dowolnej chwili można skorygować swój błąd, utrwalić wiedzę lub uzupełnić ją wykonując dodatkowe ćwiczenia. Zagadnienia są m.in. przypomnieniem tego co było omawiane podczas lekcji oraz doskonałym uzupełnieniem wiadomości. Znajdziesz tu m.in. dział z materiałami dydaktycznymi, kontakt z nauczycielem, kalendarz z możliwością odwoływania i umawiania zajęć, dostęp do faktur oraz możliwość szybkiej płatności online.

KONCERTY
Każdy uczeń ma możliwość zaprezentowania się na koncertach szkolnych i poza szkolnych.
CERTYFIKATY
Uczeń otrzymuje certyfikat Szkoły Artyz, który potwierdza zdobytą wiedzę.
NAUCZYCIELE
Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
Artyz | Szkoła Muzyczna
ABRSM
Przygotowujemy do międzynarodowych egzaminów muzyczynych
WYNAJEM INSTRUMENTÓW
Wynajmujemy skrzypce, pianina cyfrowe, gitary i saksofony, które później możesz wykupić.
BRAK ZOBOWIĄZAŃ
Nie podpisujemy umowy, płacisz tylko za zajęcia, które się faktycznie odbywają.

Jak zacząć? To proste!

Zapraszamy na
lekcję testową

Dołącz do nas o dowolnej porze i w dowolnym momencie roku. Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich chętnych, a nabór trwa przez cały rok! Sprawdź jakie to proste i zapisz się w 3 krokach! 

krok 1
Kliknij przycisk Lekcja testowa
Wybierz najbliższą placówkę, następnie przy użyciu filtrów możesz wybrać przedmiot zajęć, dzień tygodnia i/lub stopień zaawansowania.
krok 2
Wybierz nauczyciela
Zwróć uwagę na kwalifikacje i cenę, jaką oferuje. Następnie wybierz z listy termin lekcji testowej, oferowany przez nauczyciela.
krok 3
Opłać rezerwację terminu
Kaucja za rezerwację terminu wynosi 20 zł i jest zwracana jeśli zdecydujesz się na zajęcia. Po zaksięgowaniu wpłaty zostaniesz poinformowany mailowo o skutecznej rezerwacji terminu. Nauczyciel będzie na Ciebie czekał w szkole. Do zobaczenia!