Szkoła Muzyczna Artyz

Edukacja przedszkolaka

w Szkole Artyz

Artyz | Szkoła Muzyczna

Przedszkolaki uczymy muzyki angażując w to wiele zmysłów. Oprócz zmysłu słuchu pobudzamy dotyk i wzrok oczywiście świetnie się przy tym bawimy.

Bacznie obserwujemy każdego ucznia i dostosowujemy tempo wprowadzanych pojęć do jego indywidualnych potrzeb.

nauka gry na pianinie

nauka gry na skrzypcach

Artyz | Szkoła Muzyczna
Bawimy się muzyką
W proces edukacji wplatamy wiele elementów zabawy, które nawiązują do poruszanego tematu zajęć.
Uczymy angażując zmysły
Wspólnie poznajemy technikę gry na instrumencie opierając się na doznaniach słuchowo-sensorycznych
Rozwijamy logiczne myślenie
Nie dajemy dzieciom gotowych rozwiązań, ale pokazujemy drogę dzięki której sami mogą je odkryć.

Pedagogika

Nasze podejście

Skupiamy się głównie na procesie, który towarzyszy nauce – efekty przychodzą same.
Wiemy, że dzieci w tym wieku są bardzo ciekawe świata i mają otwarte umysły na to, co nowe. Dlatego staramy się zaspokoić ich muzyczne potrzeby począwszy od zapisu nutowego, aż po praktykę wykonawczą.
Dzieci nie wiedzą co jest trudne, a co łatwe, dlatego staramy się unikać tych pojęć przekazując im wiedzę w przystępny sposób. Dzięki temu  rozbudzamy ich zapał jeszcze bardziej.

W procesie nauczania korzystamy z wielu pomocy dydaktycznych, zabaw muzycznych, zadań i opowieści pobudzających wyobraźnię.
Podczas praktyki wykonawczej unikamy bezmyślnego, automatycznego i mechanicznego grania na zasadzie wielokrotnego bezcelowego powtarzania. Staramy się zacząć budować poprawny aparat gry, który pozbawiony jest spięć ręki i ciała.

Najczęściej zadawane pytania

Do grona nauczycieli zapraszamy przede wszystkim zawodowych muzyków, którzy przy okazji mogą mieć ukończony drugi fakultet. Nasi nauczyciele to osoby, które przede wszystkim lubią dzieci i mają z nimi dobry kontakt. Przed zapisaniem dziecka warto obejrzeć autoprezentacje nauczycieli i zapoznać się z jego kwalifikacjami. W naszej kadrze znajdziecie nauczycieli z mniejszym i większym doświadczeniem oraz w różnym wieku. Każdy nauczyciel przechodzi szkolenie, aby jak najlepiej realizować nasze założenia i idee edukacyjne, a przekazywana wiedza, była dostosowana do możliwości najmłodszych.
Sporadycznie i głównie przy pierwszej lekcji mamy przypadki, kiedy dziecko stanowczo protestuje i chce wejść do sali z rodzicem. W takich przypadkach zawsze przychylamy się do prośby, ale zazwyczaj jest to jednorazowa sytuacja. Potem, kiedy poznają już miejsce i nauczyciela, maluchy chętnie same wchodzą na lekcje. Każdy przypadek analizujemy indywidualnie, wychodząc z założenia – nic na siłę.
W Szczecine do dyspozycji uczniów mamy pianina i fortepiany akustyczne. Każda sala wyposażona jest tylko w niezbędne akcesoria. Pomieszczenia celowo pozbawione są rozpraszaczy uwagi. Staramy się, aby instrument stał się najważniejszy podczas lekcji. Otoczenie sal jest bezpieczne, jasne, przyjemne i komfortowe dla ucznia przestrzeń dostosowana dla przedszkolaka. Z uwagi na dbałość prowidłowej postawy przy grze na pianinie,  młodzi pianiści mają do dyspozycji regulowane krzesła i  podesty pod nogi. Instrumenty są na bierząco strojone i restaurowane.
W naszej szkole na początek nauki preferujemy pianino lub skrzypce. Jest to wynik naszych obserwacji oraz możliwości i predyspozycji fizycznych dzieci w tym wieku. Najważniejszym wyznacznikiem jest jednak chęć i zainteresowanie dziecka wybranym instrumentem, dlatego zdarzają się odstępstwa od reguły zwłaszcza u dzieci 6- letnich. Są łatwiejsze i trudniejsze instrumenty, ale przy zaangażowaniu ucznia nie jest to aż tak istotne.
Dla przedszkolaków oferujemy 30 minutowe zajęcia. Nauczyciel dla komfortu małego ucznia stara się każdorazowo zachować pewien schemat. Dzięki temu uczeń nie ma stresu, że na lekcji wydarzy się coś nieprzewidzianego. Przede wszystkim uczymy się gry na instrumencie, ale na lekcji wplatamy wiele innych elementów jak rozgrzewka, zadania i zabawy muzyczne, itp.
Artyz | Szkoła Muzycznafortepian
Młodzi pianiści mogą rozpocząć naukę już w wieku 4 lat. Do przekazania kolejnych zagadnień wykorzystujemy wyobraźnię dzieci oraz ich naturalną chęć zdobywania nowych umiejętności. Zajęcia trwają 30 minut. W tym czasie dzieci uczą się zapisu nutowego, grając na pianinie nabywają umiejętność prawidłowego wydobycia i kształtowania dźwięku, wykonują ćwiczenia (także ruchowe) oraz bawią się z użyciem gier o tematyce muzycznej. Jednym słowem, jest to czas budowania fundamentu i poznawania tajników gry.
Artyz | Szkoła Muzycznaskrzypce
Głównym założeniem edukacji przedszkolnej jest rozwijanie chęci do gry na skrzypcach,  pokazanie możliwości instrumentu, umuzykalnianie oraz opanowanie podstaw gry.  Wspieramy i podsycamy zapał do gry na skrzypcach. Jako najważniejszy cel pierwszych lat edukacji jest niedopuszczenie do powstania napięć w aparacie gry. Zajęcia należy traktować jako oswojenie dziecka z instrumentem, jego brzmieniem i wydobyciem dźwięku.
Rytmika dla starszaka
Najstarsza grupa rytmiczna to oferta alternatywna dla dzieci w wieku przedszkolnym, które nie wykazują jeszcze wystarczającej dojrzałości emocjonalnej do rozpoczęcia nauki indywidualnej nauki gry na instrumencie. MOCNE AKCENTY to grupa 4-5 latków, w której dzieci samodzielnie uczestniczą na zajęciach. Oprócz standardowych zagadnień rytmicznych, pojawiają się ćwiczenia dykcyjne, wprowadzamy podstawowe zagadnienia muzyczne w tym zapis nutowy, ćwiczymy pamięć ucząc się tekstów piosenek oraz uczymy wspólnego muzykowania.

Korzyści, które daje panel klienta

Dostęp do panelu mają wszyscy aktywni klienci. Ważną informacją jest to, że możesz z niego korzystać 24h/dobę.
Treści dodawane są systematycznie, tak żeby nie było poczucia przytłoczenia wiedzą, ale jednocześnie, żeby pomogły ugruntować zdobytą wiedzę. Średnio 1 raz w tygodniu
Zachęcamy korzystania z czatu na naszym panelu bądź przez mail. Nauczyciele raczej nie udostępniają swoich prywatnych numerów telefonów
Oczywiśćie, naszym założeniem jest wsparcie rodzica w procesie edukacji muzycznej dzieci. Dlatego każdy z filmów nagrywany jest z myślą zarówno o uczniu jak i o rodzicu.
Na początku nauki najmłodsi uczniowie mają możliwość wynajmu instrumentu do domu. W przypadku skrzypiec jest to zalecane natomiast z pianinem można poczekać do momentu, aż nauczyciel wyraźnie nie zaleci wynajęcia lub kupna pianina. Do tego momentu wszystkie ćwiczenia można wykonywać bez pianina. Na panelu w materiałach dla przedszkolaków znajdziesz początkowo głównie kolorowanki, zadania i ćwiczenia edukacyjne.

Ważne i cekawe informacje dla rodzica

Wsparcie szkoły w procesie edukacji przedszkolaka

Opracowaliśmy nasz autorski panel klienta, który jest niezastąpioną formą pomocy w domu i źródłem informacji o procesie edukacji muzycznej Twojego dziecka. Każdy uczeń ma swoje konto w panelu klienta, gdzie na bieżąco ma publikowane treści tj. : historię nauczania z adnotacją od nauczyciela, nagrania ważnych elementów z lekcji (tylko jeżeli jest taka potrzeba), filmiki instruktażowe oraz wzory wykonań obecnie realizowanych utworów. Dla ucznia są to ćwiczenia, zabawy, gry i kolorowanki muzyczne z zakresu zdobywanej wiedzy.

DEBIUTY KONCERTOWE
Przedszkolaki stopniową są oswajane z występami publicznymi. Na początku w klasie, potem mogą zagrać na większej scenie w towarzystwie swojego nauczyciela
DYPLOMY I CERTYFIKATY
Przedszkolaki otrzymują dyplomy i certyfikaty, które opisują ich osiągnięcia i zdobyte umiejętności
POMOCE DYDAKTYCZNE
Opracowaliśmy nasze autorskie gry i zabawy. Mamy swoje programy nauczania dedykowane przedszkolakom
Artyz | Szkoła Muzyczna
WARUNKI NAUKI
Otoczenie sal jest bezpieczne, jasne, przyjemne i komfortowe dla ucznia przestrzeń dostosowana dla przedszkolaka
WYNAJEM INSTRUMENTÓW
Wynajmujemy pianina cyfrowe z krzesełkiem i słuchawkami oraz skrzypce, które są wyjątkowych kolorach i małych rozmiarach
BRAK ZOBOWIĄZAŃ
Brak umowy i możliwość uczęszczania na zajęcia przez samodzielnie wybranego nauczyciela. Elastyczna forma płatności

Jak zacząć? To proste!

Zapraszamy na
lekcję testową

Dołącz do nas o dowolnej porze i w dowolnym momencie roku. Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich chętnych, a nabór trwa przez cały rok! Sprawdź jakie to proste i zapisz się w 3 krokach! 

krok 1
Kliknij przycisk Lekcja testowa
Wybierz najbliższą placówkę, następnie przy użyciu filtrów możesz wybrać przedmiot zajęć, dzień tygodnia i/lub stopień zaawansowania.
krok 2
Wybierz nauczyciela
Zwróć uwagę na kwalifikacje i cenę, jaką oferuje. Następnie wybierz z listy termin lekcji testowej, oferowany przez nauczyciela.
krok 3
Opłać rezerwację terminu
Kaucja za rezerwację terminu wynosi 20 zł i jest zwracana jeśli zdecydujesz się na zajęcia. Po zaksięgowaniu wpłaty zostaniesz poinformowany mailowo o skutecznej rezerwacji terminu. Nauczyciel będzie na Ciebie czekał w szkole. Do zobaczenia!