Co robi się w szkole muzycznej?

Gra na instrumentach muzycznych pomaga znacznie głębiej poczuć muzykę, zrozumieć formę i style muzyczne. Można sobie akompaniować, stworzyć zespół swoich marzeń, a w przyszłości, pisać własne utwory. Jaką szkołę muzyczną wybrać? Na pewno godną zaufania, gdzie nauczyciele sprawią, że nauka gry na instrumentach muzycznych lub śpiew mogą być prawdziwą przyjemnością. W prywatnej szkole muzycznej Artyz mogą kształcić się zarówno rodzicie i dzieci (od 4 roku życia), każdy otrzymuje doskonałe warunki do nauki indywidualnej, a wszystko to w przyjemnej atmosferze.Co robi się w szkole muzycznej?

W Artyz można nauczyć się gry na gitarze, pianinie, skrzypcach, korzystać z lekcji rytmiki i śpiewu. Ale to nie wszystko. W czasie edukacji każdy uczeń poznaje i rozwija również inne umiejętności, które przydadzą się na kolejnych etapach życia oraz w innych dziedzinach życia. Nauczyciele w prywatnej szkole muzycznej stawiają na: rozwój osobisty, nabywanie pewności siebie, wiarę w swoje możliwości, kreatywność, sprawczość, pobudzanie wyobraźni, koordynację, wspieranie małej motoryki, koncentrację, naukę systematyczności. Mają odpowiednie podejście do ucznia a ich zadaniem jest nie tylko samo wykonawstwo, ale również cały proces zachodzący w czasie nauki danego utworu. W szkole muzycznej prowadzone są indywidualne zajęcia z gry na konkretnym instrumencie i uczniowie potrafią prawidłowo czytać nuty.Jaki jest wynik nauczania w szkole muzycznej?

Uczniowie opanują grę na jednym z instrumentów muzycznych na dość wysokim poziomie, mogą również grać na innych instrumentach. Dzieci osiągają duże zaplecze intelektualne i rozwijają różne zdolności. Muzyka ma wspólne korzenie z różnymi naukami, nawet z matematyką. Dziecko może nie zostać zawodowym muzykiem, ale byłoby wspaniale, gdyby mógł komuś wytłumaczyć, że niektóre utwory Bacha są zbudowane na zasadzie złotego podziału. W matematycznej  szkole raczej mu o tym nie powiedzą, ale w Artyz tak. Nauczanie prowadzone jest według autorskich programów, które powstały na bazie doświadczenia i potrzeb uczniów. Szkoła muzyczna jest placówką partnerską The Associated Board of the Royal Schools of Music, dzięki czemu chętni uczniowie mają możliwość zdawania międzynarodowych egzaminów muzycznych opatrzone certyfikatem ABRSM.Czego można nauczyć się w szkole muzycznej?

Szkoła muzyczna opiera edukację uczniów nie tylko na nauce gry na instrumencie lub śpiewie, ale proponuje także kształcenie słuchu, który w przypadku muzyki jest najważniejszym zmysłem. Nauka czytania nut, gam, ich zapisu jest niezwykle ważna. Uczniowie uczą się zasad dotyczących rytmu, form muzycznych, historii muzyki. Każdy uczeń prywatnej szkoły muzycznej może uzupełnić swoją wiedzę korzystając z sekcji dydaktycznej w panelu klienta online: przeglądanie historii nauczania, pobieranie materiałów dydaktycznych, nut.Dlaczego warto uczyć się w prywatnej szkole muzycznej?

Nie każdy będzie mógł profesjonalnie zajmować się muzyką, każdy ma swoją własną ścieżkę. Wielu rodziców marzy o nauczaniu dzieci muzyki. Tylko niektórzy są pewni potrzeby edukacji muzycznej dziecka i są gotowi zrobić wszystko, co możliwe, inni wątpią w zdolności muzyczne swojego dziecka. Ogólnie rzecz biorąc, decydującymi czynnikami nie powinny być życzenia rodziców, ale pragnienie muzyki przez dziecko.

Co daje szkoła muzyczna:

Muzyka rozwija emocje.

  • Rozwija się poczucie rytmu.
  • Ucho muzyczne staje się bardziej subtelne.
  • Gra na instrumencie muzycznym rozwija koordynację ruchową rąk (co ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu).
  • Śpiew rozszerza możliwości aparatu oddechowego, zmniejsza liczbę przeziębień.
  • Powstaje wytrwałość (trzeba ćwiczyć regularnie).

Nauka w szkole muzycznej rozwija umiejętności komunikacyjne i gust estetyczny, poszerza horyzonty. Jeśli chodzi o muzyczne ucho, niektóre dzieci mają je od urodzenia, podczas gdy inne muszą je rozwijać. Nauczycieli cechuje otwartość na potrzeby uczniów, dążenie do rozwoju i doskonalenia, pozytywne nastawienie do swojej pracy. Nie każdy uczeń posiada własny instrument muzyczny, ale w szkole może go wypożyczyć i ćwiczył także w domu.Zajęcia muzyczne poprawiają koordynację

Badania wykazały, że dzieci uczące się gry na instrumentach muzycznych (zwłaszcza strunowych i klawiszowych) poprawiają koordynację ruchów, motorykę precyzyjną rąk. Nie jest to zaskakujące. Podczas gry zarówno palce, jak i cała ręka wykonują wiele ruchów, w tym bardzo małych. Ponadto prawa i lewa ręka wykonują czasami zupełnie inne ruchy. Grają z różnymi siłami (jeden może grać głośno, drugi cicho), w innym charakterze i w różnym tempie. Rozwija się myślenie przestrzenne.Lekcje muzyki rozwijają intelektualnie

Jak wykazały badania naukowców, dzieci zajmujące się muzyką lepiej reagują i łatwiej uczą się partytury. Stwierdzono również bezpośredni związek między zdolnościami muzycznymi i matematycznymi dziecka. Percepcja dzieci jest podwyższona. Myślą lepiej. Słuchanie muzyki przyczynia się do lepszego przyswajania materiału poznawczego innych przedmiotów, zmniejsza uczucie przeciążenia. Lekcja muzyczna z elementami gry pełni funkcję relaksacyjną, przyczyniając się tym samym do rozwoju materiału poznawczego innych przedmiotów.

Zajęcia muzyczne zbliżają dzieci i rodziców. Chodzi nie tylko proces nauki gry na instrumencie muzycznym, ale także wspólne słuchanie muzyki, wspólne śpiewanie. A może zwłaszcza wspólne muzykowanie. Tutaj możliwości są bardzo różnorodne: gra na cztery ręce, gra w zespole na różnych instrumentach. Lub na przykład opcja, gdy rodzice, którzy umieją grać, towarzyszą małemu skrzypkowi lub śpiewakowi.

Tagi