Parallax_img

Wakacyjne warsztaty wokalne dla dzieci Poznań

kameralna grupa, 15 godzin zajęć śpiewu

21 – 25 sierpnia 2023

od poniedziałku do piątku

Grupa do 10 uczestników

3h dziennie

w godz 10:00 – 13:00

Wakacyjne warsztaty wokalne 

„Rytm i Melodia”

To pięciodniowy cykl warsztatów wokalno – muzycznych skierowany do dzieci w wieku szkolnym odbywający się w wakacje. Każdy dzień warsztatów to poznawanie kolejnych elementów świata MUZYKI i PIOSENKI. Wspólnie odkryjemy jak powstaje nasz głos oraz nauczymy się podstawowej rozgrzewki wokalnej.

zawodowe wokalistki
kameralna grupa
bezpieczna forma edukacji
nagranie na zakończenie

Za pomocą ćwiczeń i zabaw dykcyjnych oraz oddechowych, nauczymy się jak poprawnie i zdrowo używać swojego głosu. Poprzez wspólne ćwiczenia będziemy pobudzać muzyczną wyobraźnię, a także poznawać zagadnienia niezbędne dla świadomego śpiewu. Nie zabraknie też poznawania różnych gatunków muzycznych oraz nauki podstaw ruchu scenicznego.

Dla kogo są zajęcia?

Do udziału w warsztatach zapraszamy chętne dzieci w wieku 7-12 lat, bez względu na stopień zaawansowana. Mile widziany także entuzjazm i otwartość na przeżycie wakacyjnej muzycznej przygody.

Prowadzące

 Aleksandra Wrotyńska 

Kocham pracować z ludźmi, uczestniczyć w ich rozwoju i obserwować radość jaką daje im śpiew . Razem stworzymy bezpieczną przestrzeń do rozwoju i dobrej zabawy. Mam doświadczenie pedagogiczne, sceniczne i studyjne. Ukończyłam Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu. Od 9 lat uczę śpiewu, a w swojej pracy podchodzę do każdego ucznia w sposób holistyczny i zindywidualizowany. Na moich zajęciach dowiesz się jak zdrowo używać swojego głosu i czerpać radość z odkrywania swoich możliwości. Śpiew jest dla mnie oddechem duszy i umysłu, ale również pracą mięśni. Dlatego za pomocą różnych metod i technik wokalnych dobieram dla swoich uczniów zestaw ćwiczeń, które pomogą zrozumieć jak działa głos oraz jak znaleźć wygodne miejsce by uzyskać pełniejsze brzmienie i swobodę wydobywania dźwięku.

 Katarzyna Starosta 

Ukończyłam Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu, a obecnie zafascynowana głosem i ciałem ludzkim jako instrumentem, zgłębiam swoją wiedzę i umiejętności na różnego rodzaju warsztatach i kursach. Od kilku lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi nad ich rozwojem wokalnym oraz scenicznym. Podczas zajęć, które prowadzę staram się stworzyć przestrzeń sprzyjającą poznawaniu własnych możliwości i odkrywaniu swojego głosu, a także zachęcić do zabawy i wyrażania swoich emocji podczas pracy z piosenką 🙂

Artyz Poznań Ogrody

Piękna 51 Poznań

Ogrody, Jeżyce

Cennik

Klienci Artyz
299
*osoby posiadające aktywne konto klienta

Nowi Klienci
399
*osoby nieposiadające aktywnego konta klienta

– 15 godzin dydaktycznych
– grupa do 10 osób
– 21-25 sierpnia 2023r.

Ramowy program warsztatów

„Poczuj ten rytm!” – dzieci zapoznają się z pojęciem rytmu.
Ćwiczenia rytmiczne
„Gdzie możemy usłyszeć rytm na co dzień?”
Dobieramy utwory indywidualne
„Co to za melodia, którą nucisz pod nosem?” – zapoznanie się z pojęciem melodii.”
„Czy rytm może istnieć bez melodii?
Czy melodia może istnieć bez rytmu?”
Ćwiczenia praktyczne – elementy emisji głosu
Zapoznanie się z piosenką grupową
Praca nad utworami indywidualnymi
Rozgrzewka wokalna rytmiczno- melodyczna
Nauka piosenki grupowej
Wierszyki dykcyjne – ćwiczenia aktorskie z elementami nauki prawidłowej artykulacji i oddechu
Praca nad utworami indywidualnymi
Rozgrzewka wokalno- ruchowa – „Rytm mojego ciała”
Jak widzę muzykę ? – Dzieci malują rytm i melodię utworów przedstawionych podczas zajęć
Wstęp do nauki interpretacji utworów na podstawie przedstawionych piosenek indywidualnych
Nauka piosenki grupowej i praca nad utworami indywidualnymi
Rozgrzewka wokalno- ruchowa
Ćwiczenia relaksacyjne
Nagrania piosenek indywidualnych
Nagranie piosenki grupowej

Wasze pytania

Warsztaty kierujemy zarówno do dzieci, które mają już do czynienia ze śpiewem , jak i dla tych, które dopiero pragną zacząć i chcą zobaczyć, na czym polega nauka śpiewania.
Warszaty rozpoczynamy o godzine 10:00, a kończymy o 13:00 w placówce Szkoły Muzyki Artyz na Ogrodach ul. Piękna 51
Dobrze by było aby dzieci miały ze sobą wodę dopicia, drugie śniadanie do przegryzienia. Wszystkie inne materiały zapewniamy my.
Po wypełnieniu formularza zadzwonimy do Ciebie – możesz wtedy uzyskać odpowiedź na swoje pytania. Jeśli chcesz zadzwonić zapraszamy do kontaktu z prowadzącą Katarzyną Starostą – tel. 533 187 074

Zapraszamy, trwają zapisy

Wypełnij formularz

Pozostały ostatnie wolne miejsca. Zapisy trwają do końca czerwca 2023 lub do wyczerpania wolnych miejsc. Wypełnij formularz, oddzwonimy najpóźniej w kolejnym dniu roboczym.

    Tagi : warsztaty wokalne Poznań wakacyjne warsztaty wokalne Poznań lekcje śpiewu Poznań Wilda Nauka śpiewu Poznań Ogrody